TUNCELİ OVACIK NEMRUT KEMALİYE TOUR- With Plane

Adult
Child
Tur Tunceli Ovacık Nemrut Kemaliye Tour- With Plane
P.P
₺0
Category
Package Tours
Date

Tur
Tunceli Ovacık Nemrut Kemaliye Turu (Fırat Turu)
Fiyat
5,000,00 TL'den başlayan fiyatlarla


Süre
4 Gün
Konaklama Türleri
Otel
Ulaşım Yöntemleri
Uçak, Otobüs

ÖZET BİLGİ
Doğa, kültür ve tarihe doyacağınız bir tur sizi bekliyor. Munzur gözelerinin harika görüntüsü Nemrut Dağı'nın görüntüsü sizleri büyüleyecek. Kemaliye'nin muhteşem doğası ise sizi bambaşka bir yapıya büründürecek. Muhteşem bir tur sizleri bekliyor.

TUR PROGRAMI
1.Gün TUNCELİ-PERTEK-OVACIK-MUNZUR-LAŞ DERESİ-38 MAĞARALARI
Tunceli Turu için, uçuş müsaitliklerine bağlı olarak iki farklı havaalanından uçuş seçeneğimiz bulunmaktadır: İzmir Havaalanından uçmayı tercih eden misafirlerimiz için Pegesus veya Turk Havayolları Hava Yolları tarifeli seferiyle, İstanbul Yeni Havaalanı- Elazığ seferi. 05:15 kalkış / 07:10 varış İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanından uçmayı tercih eden misafirlerimiz için Pegasus Hava Yolları tarifeli seferiyle İstanbul Sabiha Gökçen - Elazığ seferi. 05:55 kalkış / 07:40 varış. Sabah Elazığ havalimanından siz değerli misafirlerimizle buluşarak turumuza başlıyoruz. Tunceli’ye geçmek için öncelikle Pertek ilçesine doğru hareket ediyor ve bizleri bekleyen feribotumuza binerek yolculuğumuza devam ediyoruz. Yaklaşık 20 dakika süren yolculuk sonrasında önce Tunceli’ye ardından Ovacık'a hareket ediyoruz. Yol üzerinde ilk durak noktamız Ana Fatma Makamı olacak. Burada vereceğimiz molanın ardından Munzur vadisi içerisine girerek yolculuğumuza devam ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan 38 mağaraları önünde durarak fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında Ovacık şehir merkezini geçerek bir doğa harikası olan Munzur Gözelerine ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz molanın ardından şehir merkezine giderek Ovacık halkının ürettiği ürünleri almak için satış reyonuna gidiyoruz. Sonrasında nehir kenarındaki restaurantımıza giderek öğle yemeğimizi alıyoruz. İsteyen misafirlerimiz günün yorgunluğunu Munzur Suyuna girerek atabilirler. Nehir kenarında suyun ve doğanın tadını çıkardıktan sonra aynı yoldan Tunceli şehir merkezine dönüyoruz. Şehir merkezinde yeralan Cemevine uğrayarak Cemevi Dedesinden Alevilik hakkında bilgi alıyoruz. Bölgenin tarihine ve kültürüne tamamen doyduktan sonra turumuzu tamamlıyor ve dinlenmek için otelimize geçiyoruz. 
2.Gün KEMALİYE-OCAK KÖYÜ-APÇAĞA KÖYÜ-KARANLIK KANYON-MANİ YOLU
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Kemaliye turumuz için yola çıkıyoruz. İlk durak noktamız Kemaliye ilçesine bağlı Ocak Köyü olacaktır. Doğu Anadolu'nun şirin bir köşesinde yer alan, Hıdır Abdal Sultan tarafından kurulan ve günümüze kadar 700 yıllık geçmişi ile tarihi ve turistik değerlere sahip; dik bir yamaçta, bahçeler arasında havası ve suyunun temizliği ile dikkat çeken tarihi ve turistik köyümüzdeki gezimizin ardından bir diğer köyümüz Apçağa Köyüne seyahatimiz başlayacaktır. ‘ Orda bir köy var, o köy bizim köyümüzdür ‘ dizelerini anımsatan tarih kokan köyümüzdeki gezimizi tamamlayıp, manilerle süslenmiş mani yolundaki gezimize başlıyoruz. Dut ve cevizin birleşimi ile elde edilen bölgede lök adı verilen yöresel tatlı tadımı için lökhaneye geçiyor ve ardından son olarak Karanlık Kanyon’un derinliklerinde kaybolarak Fırat Nehri üzerinde ki tekne turumuzu gerçekleştiriyoruz. Anılarla dolu olarak gerçekleştirmiş olduğumuz tekne turunun ardından otelimize yerleşmek için yola çıkıyoruz.
3.Gün NEMRUT DAĞI-DOĞU BATI TERASLARI-ARSLANTEPE HÖYÜĞÜ-KERVANSARAY
Otelde alacağımız kahvaltının ardından tarihi 5500 yıl öncesine dayanan ilk şehir devletinin kurulduğu Arslantepe Höyüğü’nü ziyaret ediyoruz. Daha sonra Malatya’nın Battalgazi ilçesinde bulunan 1637 yılında IV. Murad’ın silahtarı Mustafa Paşa tarafından yaptırılmış olan Kervansarayı geziyor ve kayısı alışverişi için Şıra Pazarı olarak bilinen kayısı ürünlerinin satıldığı Pazar yerine geliyoruz. Kayısı alışverişimizi tamamladıktan sonra Malatyanın eşsiz mutfağından lezzetler tatmak üzere belirlemiş olduğumuz lokantamıza geçiyoruz ve ardından Nemrut Dağı macerasına başlıyoruz. Yolda gerekli molaları verdikten sonra 2000 yıl öncesinin çılgın ve idealist kralı Antiokhos’un Torosların zirvesine yaptırdığı anıt mezarı doğu, batı teraslarını ve ihtişamıyla göz dolduran tümülüsü görmek üzere 2150 metre yüksekliğindeki Nemrut Dağı zirvesine ulaşıyoruz. Burada Doğu ve Batı Terasları, Zeus-Oramastes, Apollon-Mithras, Herakles-Artaganes, tanrıça Kommagene, kral Antiochos ve koruyucu Aslan-Kartal heykellerini görerek bir yandan da muhteşem gün batımını izleyip Malatya’ya dönüş için hareket ediyoruz.
4.Gün LEVENT VADİSİ-SULTANSUYU AT ÇİFTLIĞI-HAVALİMANI TRANSFERİ
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Malatya’nın en büyük simgelerinden hipoterapi merkezi olarak kullanılan at binme deneyimi yaşayabileceğiniz Sultansuyu Harası’na gidiyoruz. Burada turumuzu tamamlayıp oluşu yaklaşık 65 milyon yıl öncesine dayanan Levent vadisi’ne doğru yola çıkıyoruz. Cam terasta fotoğraf molası ve çay kahvemizi yudumladıktan sonra Malatya Erhaç havalimanına doğru yola çıkıyor ve siz değerli misafirlerimizle bir sonraki turda görüşmek üzere ayrılıyoruz. 

ÜCRETE NELER DAHİL
Ulaşım

Konaklama
4 Yıldız Ve Üzeri Otellerde Konaklama Yapılacaktır.
Uçuşlar
Talep doğrultusunda uçuş saatlerinde ve havalimanlarında değişiklik yapılabilir 
Yemekler
3 Kahvaltı 3 Akşam yemeği Ücrete Dahildir
Araç İçi İkramlar
Araç İçi Su İkramı Yapılmaktadır

ÜCRETE NELER DAHİL DEĞİL
Yemekler
Öğle Yemekleri Dahil Değildir
İçecekler
Tüm Yemeklerde Alınacak İçecekler Dahil Değildir
Müze Ören Yeri Girişleri

Ekstra Turlar
Kemaliye Tekne Turu 30 TL
Kişisel Harcamalar

Müze Kart

Tekne Turu
Kemaliye'de Yapılacak Tekne Turu Fiyatı 30 TL'dir.